BCM Control

Teplota

Teplota e-mail print

MST Thermometer - Multispotový teploměr

Měření teploty je jedním z prvotních parametrů pro přesné "fakturační měření" produktu ve skladovacích nádržích. Proto nabízíme multispotový teploměr pro přesné a spolehlivé měření teploty.
MST obsahuje několik teplotních spotů umístěných v různých výškách nádrže. Pouze spoty, které jsou zcela zatopeny, se započítávají do celkové teploty produktu.

Robustní konstrukce

MST obsahuje řadu keramicko-platinových Pt100 elementů. Každý z nich má svůj izolační obal a jsou navzájem svázány a umístěny v ohebné, plynotěsné hadici vyrobené z nerezové oceli.  
Tato ochranná trubice má pevné nerezové úchyty jak na vrchu teploměru, tak ve spodní části.
Horní uchycení zahrnuje 305 mm dlouhou nerezovou trubici, jejíž povrch v délce 250 mm je tvořen 1/2" závitem pro přesné nastavení výšky čidla v přírubce. Tato vrchní úchytová část je také vyplněna epoxidem a tudíž slouží jako plynotěsný výstup kabelů z MST, které jsou rozlišeny dle barevného kódu.

Přesnost

MST používá 1/6 DIN (volitelně 1/10) měřící elementy, které zajišťují přesné měření i za extrémních podmínek. Počet měřících spotů lze zvolit tak, aby vyhovoval dané aplikaci. Spoty jsou stejnoměrně rozmístěny pro zaručení přesného změření průměrné teploty produktu v nádrži. Obvyklá vzdálenost mezi spoty jsou 3m (dle API tabulek).

Hlavní rysy

  • robustní design pro náročné podmínky
  • přesnost  
  • jednoduchá instalace a výměna
  • dostupné doplňky: závaží pro ukotvení, přírubky a svorkovnicové skříňky
  • k dostání též verze s integrovaným senzorem pro detekci vody na dně tanku

Aplikace

  • produkty v rafinériích
  • nafta
  • bitumen/asftalt
  • chemikálie
  • LPG/LNG (verze do teplotní jímky)
Specifikace
Přesnost  
1/6 DIN (std): +/- 0.25°C
  -40°C až +40°C
1/10 DIN (volitelně): +/- 0.17°C
  -40°C až +40°C
Vnější materiál: Nerezová ocel AISI 316
Celková délka: 0.95m až 70m
Průměr MST: 3/4" (std), 1" (volitelně)
Připojení: 1/2" BSP závit, délka závitu 250mm (9.8")
Počet výstupních drátů: 3 nezávislé dráty na každý spot, nebo 1 drát na každý spot plus 1 pro společnou zem
Typ spotu: Pt-100
Počet spotů: max 14
Teplotní rozsah std: -50°C až +120°C
Teplotní rozsah volitelně: -50°C až +250°C
Délka výstupní kabeláže: 3 m, jiné délky na požádání


Jednoduchá instalace

Instalace je snadná, i když je nádrž v provozu. Zpravidla je 2" přírubka dostačující. Jeho utěsněná konstrukce umožňuje vystavit MST i agresivním látkám v nádrži bez obav ze zničení teploměru. Teploměr, který je instalován v termojímce, což je doporučeno v tlakových nádržích, je možná instalace a servis bez odstavení nádrže.
Je několik možností instalace MST. Dvě z nich jsou zobrazeny na spodním obrázku. První alternativa ukazuje ukotvení MST pomocí kotvícího závaží ke dnu tanku. Alternativa 2 zobrazuje MST uvnitř termojímky s použitím malého závaží pro napnutí teploměru (2 až 4 kg).

Bezpečnost

MST je pasivní komponent, tzn. je klasifikován jako "simple device" - jednoduché zařízení a nevyžaduje tedy žádné speciální bezpečnostní opatření.

Tank ms

 

Partneři